Bye bye basisbeurs?
Als het aan de VVD en de PvdA ligt, verdwijnt de basisbeurs voor studenten zo snel mogelijk. Maar wat heeft het eigenlijk voor consequenties als de basisbeurs wordt afgeschaft?
Als de basisbeurs wordt afgeschaft, hebben thuiswonende studenten €1150 minder te besteden op jaarbasis. Voor uitwonende studenten geldt dat zij op jaarbasis zonder basisbeurs €3200 minder te besteden hebben.
Hoe je dan wel aan dit geld kan komen? Studenten kunnen gebruik gaan maken van een leenstelsel. Je krijgt dan dus nog wel maandelijks een bedrag op je rekening gestort, maar deze bedragen moet je uiteindelijk terugbetalen (o ja, met rente natuurlijk!).
Waarschijnlijk gaat deze regeling september 2014 in, dus huidige studenten zouden net de dans kunnen ontspringen. Alle 'nieuwe' studenten hebben echter pech, en zullen meer moeite moeten doen om de financiële eindjes aan elkaar te knopen.
Gelukkig heeft De Werkstudent nog genoeg
leuke vacatures open staan voor studenten!
Vind op onderwerp